Piłkarze rocznika 2007 na II miejscu turnieju w Sztumie

W dniu 11 marca drużyna KOP Rodło Kwidzyn z rocznika 2007 prowadzona przez trenera Łukasza Grabowskiego wzięła udział w turnieju piłkarskim, który odbył się w Sztumie. Organizatorem zawodów był klub sportowy KS Czernin a udział w nim wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Drużyna z Kwidzyna trafiła do grupy B, w której znalazły się także zespoły KS Czernin II, AP Champions Kwidzyn, Młode Talenty Susz II oraz KS Czernin III. Nasi chłopcy osiągnęli następujące wyniki:

• KOP Rodło - KS Czernin II                           0:0
  • KOP Rodło - AP Champions Kwidzyn I     1:0
  • KOP Rodło - Młode Talenty Susz II            0:2
  • KOP Rodło - KS Czernin III                          4:0

Rezultaty uzyskane w grupie pozwoliły zająć trzecie miejsce i awansować bezpośrednio do ćwierćfinału, w którym Rodło zagrało z drugim zespołem z grupy A, którym okazała się drużyna KS Czernin I. Spotkanie było bardzo zacięte i w regulaminowym czasie skończyło się remisem ale w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się podopieczni trenera Łukasza Grabowskiego wygrywając 2:0.

W półfinale turnieju nasza drużyna zmierzyła się z AP Kwidzyn II i również z tej potyczki wyszła zwycięsko wygrywając 2:1. Nagrodą za walkę i ambicje był udział w wielkim finale.Dopiero w meczu o pierwsze miejsce Rodło musiało uznać wyższość drużyny AMP Mikołajki Pomorskie, która wygrała mecz zdobywając jedyną bramkę finału a tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium.

Końcowa klasyfikacja turnieju była następująca:

1. AMP Mikołajki Pomorskie

2. Rodło Kwidzyn

3. Młode Talenty Susz I

4. AP Champions Kwidzyn II

5. Młode Talenty Susz II

6. KS Czernin I

7. KS Czernin II

8. AP Champions Kwidzyn I

9. KS Czernin III

10. Olimpia Sztum

Zespół Rodła wystąpił w składzie: Jakub Szczygieł, Jan Niedbalski, Wojciech Kondziella, Jakub Naguszewski, Wiktor Arendt, Nikodem Sinicki, Kacper Pakuła, Jakub Łuczkiewicz, Oskar Lisowski, Adam Kamola oraz trener Łukasz Grabowski

Młodym piłkarzom serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu i czekamy na kolejne sportowe osiągnięcia.