Druga wygrana seniorów

Piłkarze Rodła Kwidzyn w drugim meczu na wiosnę wygrali z LZS Waplewo 2:0.

Po inauguracyjnym zwycięstwie na wyjeździe z faworyzowaną Pogonią Prabuty piłkarze z Kwidzyna mieli plan, aby w meczu u siebie również zdobyć komplet punktów tym bardziej, że mierzyli się z zespołem, który zajmował przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jednak, jak to często bywa, boisko weryfikuje przedmeczowe założenia i plany.

Tak było i tym razem, gdyż Kwidzynianie nie zagrali bardzo dobrze a i goście mogli pokusić się o zdobycie co najmniej jednej bramki. W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku i żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi. Nic więc dziwnego,że na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku bezbramkowym.

Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu gospodarzy. Niedługo po gwizdku rozpoczynającym drugie 45 minut zdobyli bramkę a jej strzelcem był Kacper Nowak. Potem kwidzynianie próbowali podwyższyć prowadzenie ale nie grali zbyt dokładnie. Za to goście mieli kilka okazji aby wyrównać stan meczu. W pierwszej z nich Michał Wróbel musiał wykorzystać swoje warunki fizyczne i z trudem odbił piłkę lecącą w sam róg bramki. Za drugim razem dalekim wyjściem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo a w trzeciej sytuacji dopisało mu szczęście, kiedy napastnik gości po ładnym uderzeniu z woleja nieznacznie chybił będąc kilka metrów przed bramką. W międzyczasie piłkarze z Kwidzyna mogli i powinni podwyższyć prowadzenie ale jeden z pomocników nie "dopieścił" ostatniego podania i piłka, zamiast trafić do siatki, przeleciała obok pustej bramki. Jednak tym razem przysłowie o niewykorzystanych sytuacjach się nie zemściło i gospodarze dopięli swego dosłownie w ostatniej akcji meczu. A właściwie w ostatnim stałym fragmencie. Sędzia podyktował rzut wolny bezpośredni a Łukasz Grabowski pięknym, mierzonym strzałem umieścił piłkę w rogu bramki przyjezdnych. Zaraz po wznowieniu gry od środka zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego i Rodło odnotowało drugie zwycięstwo z rzędu pozostając niepokonanym zespołem w tej rundzie.

Skład Rodła: Wróbel, Wojtacki ( 46' Grabowski), Kalinowski, Gwóźdź, Piątek, Graczyk, Poświata (60' Abdulkadyrov) Cezary Szewczak, ( 46' Kamieniecki), Szpakowski, Szczawiński, Mateusz Szewczak ( 46' Nowak)