Wygrana na inaugurację wiosny

Drużyna seniorów Rodła Kwidzyn wygrała pierwszy mecz rundy wiosennej A klasy. Piłkarze trenera Marka Świokły pokonali w Prabutach tamtejszą Pogoń 0:2.

Jeszcze kilka miesięcy temu takie informacje nie byłyby dla nikogo zaskoczeniem a mecz z rywalem takim jak Pogoń Prabuty odbyłby się co najwyżej w kategorii sparingu. Jednak po ostatnich zawirowaniach w klubie i ostatecznym wycofaniu pierwszej drużyny z rozgrywek IV ligi niedzielny wynik trzeba potraktować jako cenne osiągnięcie. Drużyna Pogoni Prabuty walczy o awans do V ligi natomiast drugi do tej pory a obecnie pierwszy zespół Rodła jako cel obrał sobie w tym sezonie utrzymanie w gronie drużyn A klasy. Jednak obecna drużyna "rezerw", która na dzień dzisiejszy jest pierwszym zespołem, jest zdecydowanie mocniejsza niż jesienią. Udało się zatrzymać w klubie kilku zawodników z IV ligowej drużyny. Do klubu wróciło też kliku innych piłkarzy więc wydaje się,że nie powinno być problemu aby na obecnym poziomie rozgrywek się utrzymać i w następnym sezonie spróbować walki o coś więcej.

Tak też wyglądał od początku mecz w Prabutach. Pierwsza część w zdecydowanej mierze toczyła się w środkowej części boiska a groźnych akcji praktycznie nie było więc wynik bezbramkowy nie był zaskoczeniem.

Od początku drugiej połowy na boisku zaczęli dominować piłkarze z Kwidzyna, którzy coraz częściej i groźniej atakowali bramkę gospodarzy. Ta przewaga przyniosła efekt. Po jednej z indywidualnych akcji w polu karnym sfaulowany został Kasjan Bojarowski i po chwili sam skutecznie wykonał rzut karny. Kilka minut później dobra gra Kwidzyniaków przyniosła im drugą bramkę a jej strzelcem okazał się ponownie Bojarowski, który pięknym strzałem z woleja nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Mimo,że goście od 73 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jacka Graczyka, nie dali się zaskoczyć a sami mieli kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, który jednak nie uległ już zmianie i przyjezdni zasłużenie wywieźli komplet punktów z ciężkiego terenu.