Seniorzy tracą pierwsze punkty na wiosnę

Piłkarze Rodła Kwidzyn w trzecim meczu rundy wiosennej chcieli podtrzymać zwycięską passę i w pojedynku wyjazdowym ze Świtem Radostowo zdobyć komplet punktów. Jednak tym razem ta sztuka się nie udała i podopieczni trenera Świokły przywieźli do Kwidzyna jeden punkt po remisie 2:2.

Pierwsza część meczu toczyła się pod dyktando gości, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji a po pół godzinie gry wyszli na prowadzenie po składnej akcji trójki Szewczak, Gwóźdź, Poświata, w której ten ostatni otworzył wynik spotkania. Niestety radość gości nie trwała długo, bo gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Michał Wróbel wybił piłkę tak niefortunnie, że ta trafiła w zawodnika Radostowa a następnie spadła pod nogi drugiego piłkarza gospodarzy, który nie zmarnował takiej okazji i trafił do pustej bramki. Sędzia boczny sygnalizował pozycję spaloną ale główny arbiter uznał gola i w meczu był remis.

Gospodarze, zachęceni bramką wyrównującą, po przerwie jakby bardziej uwierzyli w korzystny rezultat i coraz groźniej atakowali. Po jednej z akcji, w której Jacek Graczyk stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu w okolicach pola karnego swojej drużyny, sędzia podyktował rzut wolny i gospodarze objęli prowadzenie po pięknym strzale pod poprzeczkę. Kwidzynianie nie mając nic do stracenia zabrali się do aktywniejszej gry aby wywalczyć chociaż punkt w tym spotkaniu i udało się doprowadzić do wyrównania. Po akcji Mateusza Szpakowskiego z Mateuszem Szewczakiem, ten drugi, strzałem z okolicy pola karnego wyrównał na 2:2. Goście ruszyli do ataku po komplet punktów. Swoje szanse na zdobycie zwycięskiej bramki mieli Kalinowski, Nowak czy Mateusz Szpakowski ale żadnemu z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść własnej drużyny. Od 70 minuty zadanie to było utrudnione, ponieważ czerwoną kartkę za faul obejrzał Cezary Szewczak i przez ostatnie 20 minut przyjezdni grali w osłabieniu.

Skład Rodła: Wróbel,Piątek, Grabowski, Jacek Gwóźdź (55' Kacper Nowak), Krzysztof Wojtacki (46' Cezary Szewczak) Jacek Graczyk, Patryk Poświata, Mateusz Szpakowski (75' Muslim Abduldadyrov) , Mateusz Szewczak, Sebastian Gwóźdź, Jacek Kalinowski.