Drużyna seniorów wycofana z IV ligi

Z przykrością informujemy,że po meczu pucharowym rozegranym w dniu 04.03. zarząd Rodła Kwidzyn podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek IV ligi w rundzie wiosennej sezonu 2016/17. Oświadczenie zarządu poniżej

Zarząd klubu Rodło Kwidzyn z przykrością informuje, że podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek       IV ligi. Oznacza to, że wiosną zespół będzie występował w klasie A.

Po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu prowadzono rozmowy dotyczące przyszłości klubu. Ustalono, że konieczna jest zmiana sposobu działania, która powinna być ukierunkowana na większą promocję klubowej młodzieży oraz budowanie solidnych podstaw finansowych do dalszej działalności. U źródeł tej trudnej decyzji leży sytuacja budżetowa klubu. Nie udało się zapewnić wystarczających środków na bezproblemowe dokończenie czwartoligowych rozgrywek. W ostatnim sezonie uregulowano znaczną część zobowiązań i proces ten jest kontynuowany. W tej sytuacji nie wydaje się być wskazane zadłużanie klubu a raczej działania oszczędnościowe a w dalszej perspektywie budowa solidnego zaplecza finansowego, które zapewni możliwość realizacji zakładanych celów sportowych.

Wkrótce odbędą się wybory nowych władz klubu. Mamy nadzieję, że władze te zrobią wszystko aby przywrócić należne mu miejsce na sportowej mapie województwa. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy do tej pory wspierali nas na różnych płaszczyznach i prosić o dalszą pomoc w staraniach o odbudowę pozycji naszego klubu.

Zarząd KOP Rodło Kwidzyn