Chłopcy trenera Świokły na turnieju Pomorze Cup 2018

W dniach 20 - 21.01. tego roku zespół trenera Marka Świokło brał udział w silnie obsadzonym turnieju Pomorze Cup 2018 zorganizowanym przez Stowarzyszenie Akademia Sportowa Pomorze z siedzibą w Gdańsku. W rozgrywkach wzięło udział 18 zespołów z całego województwa.

Nasi chłopcy trafili do grupy A, gdzie pierwszego dnia rywalizowali z n/w zespołami osiągając następujące wyniki:

1. KOP Rodło – Portowiec Gdańsk 4:2. Bramki: Marco Brzozowski 2, Alan Kamiński, Gracjan Przychodzki

2. Lechia I Gdańsk – KOP Rodło 8:1. Bramka samobójcza zawodnika Lechii

3. KOP Rodło - Sztorm Mosty 2:0. Bramki: Alan Kamiński 2

4. AS Pomorze II Gdańsk – KOP Rodło 1:6. Bramki: Alan Kamiński 3, Gracjan Przychodzki 2, Marco Brzozowski

5. KOP Rodło - AS Piłeczka Gdańsk 2:3. Bramki: Alan Kamiński, Gracjan Przychodzki. Należy w tym miejscu nadmienić, iż ostatni mecz był pojedynkiem o drugie miejsce w grupie, które dawało awans do grupy "Złotej" następnego dnia. Naszej drużynie wystarczał remis, który utrzymywał się do 40 sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Jednak w tym krótkim czasie przeciwnikom udało się zdobyć zwycięską bramkę i drużyna z Kwidzyna zajęła trzecie miejsce w swojej grupie.

Drugiego dnia nasi młodzi piłkarze rywalizowali w grupie „Srebrnej”. Wyniki spotkań poniżej.

1. GTS Pruszcz Gdański – KOP Rodło 3:0

2. KOP Rodło - Lechia 2011 Gdańsk 2:1. Bramki: Gracjan Przychodzki, Alan Kamiński

3. Portowiec Gdańsk – KOP Rodło 5:1. Bramka: Gracjan Przychodzki

4. KOP Rodło - Beniaminek Starogard Gdański 2:4. Bramki: Alan Kamiński, Marco Brzozowski

5. Lechia II Gdańsk – KOP Rodło 3:2. Bramki: Gracjan Przychodzki, Marco Brzozowski

W tej grupie zespół zajął V miejsce. Awans do grupy „Złotej” był bardzo blisko i nasi chłopcy po pierwszym dniu mogli czuć niedosyt. Pomimo pechowego zakończenia meczu o awans do grupy finałowej udział w mocno obsadzonym turnieju był zapewne cennym doświadczeniem dla młodych piłkarzy naszego klubu.