Remis na rozpoczęcie sezonu

Drużyna seniorów Rodła Kwidzyn na inaugurację sezonu 2107/18 mierzyła się z Relaxem Ryjewo, który jest jednym z kandydatów do awansu w tym sezonie co było widać na boisku.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, chociaż większe posiadanie piłki mieli przyjezdni. Jednak ich akcje nie przynosiły zbytniego zagrożenia dla bramki gospodarzy, którzy również próbowali otworzyć wynik spotkania. Ta sztuka udała się w 20 minucie gdy w polu karnym został sfaulowany zawodnik gospodarzy a rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Szewczak. Od tego momentu piłkarze Relaxu mieli inicjatywę na boisku i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania po ładnym strzale Martyki z rzutu wolnego. Po przerwie gra była wyrównana a okazji strzeleckich niewiele. Bliżej zdobycia kompletu punktów byli piłkarze gospodarzy, którzy w 80 minucie wykonywali rzut karny. Strzał Grabowskiego obronił jednak bramkarz Relaxu i pierwszy mecz nowego sezonu zaczął się od podziału punktów.