Pierwsza porażka seniorów na wiosnę

W ostatni weekend kwietnia piłkarze Rodła Kwidzyn zagrali z Wisłą Tczew, która w tym sezonie walczy o awans do V ligi. Goście potwierdzili swoje aspiracje i zasłużenie wygrali 1:3 chociaż początek nie wskazywał na takie zakończenie.

Pierwsze minuty były bardzo nerwowe z obu stron. Jednak to gospodarze pierwsi opanowali nerwy i skutecznie zaatakowali. W 14 minucie lewą stroną boiska w pole karne Wisły przedarł się jeden ze skrzydłowych gospodarzy i zagrał na siódmy metr gdzie nadbiegał Cezary Szewczak, który skierował piłkę już do pustej bramki i dał prowadzenie miejscowym. Ta sytuacja bardzo zmotywowała gości bo od tej pory to oni przejęli inicjatywę i mocno przycisnęli. Do przerwy mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ jednak zmianie.

Po przerwie przewaga piłkarzy z Tczewa nie zmalała i to przyniosło bramkowy efekt. W 57 minucie goście wyrównali po ładnej akcji a w 78 minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Swoją przewagę udokumentowali jeszcze jedną bramką w 80 minucie, która ostatecznie przypieczętowała ich zasłużone zwycięstwo.

Skład Rodła: Wróbel, Sebastian Gwóźdź, Grabowski (Świokło), Jacek Gwóźdź (Mariusz Gwóźdź), Piątek (Poświata) Graczyk, Cezary Szewczak ( Abdulkadyrov), Szczawiński, Mateusz Szewczak, Kalinowski